Deň otvorených pivníc® 2018

Deň otvorených pivníc® 2018

Predaj vstupeniek

viac informácií
Deň otvorených pivníc® 2018

Deň otvorených pivníc® 2018

Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine.

viac informácií
Deň otvorených pivníc® 2018

Deň otvorených pivníc® 2018

Zoznam vinárov

viac informácií
Jesenný prázdninový relax

Jesenný prázdninový relax

viac informácií

najbližšie podujatia

zobraziť všetky podujatia

vinári

všetci vinári
 • Limbašská pivnica BENO

  Limbašská pivnica BENO

  Rok vzniku vinárstva: 2006
  Pivnica Beno je malé rodinné vinárstvo s dlhotrvajúcou tradíciou. Výrobe vína sa táto rodina venuje už štyri generácie. Terajší majiteľ Milan Beňo sa vinárstvu začal venovať od roku 1992, kedy začal hospodáriť na vinohradoch v reštitúcii. Z toho vidieť že tradícia bola v rodine prítomná už niekoľko generácii. Hospodárime na ploche 1 hektára vinohradov, plus vyrábame asi 7000 l vína ročne. Našou špecialitou sú vína Rizling rýnsky, Rizling vlašský, Müller thurgau, Iršai oliver, Silván zelený, Frankovka modrá a Alibernet. Silván zelený je odroda hrozna čisto špecifická pre Limbach. Toto víno sa pred svetovou vojnou vozilo aj na Anglický kráľovský dvor, kde malo veľký úspech. Každoročne sa zúčastňujeme na vinobraniach a jarmokoch v Bratislavskom kraji.

  viac info
 • Šarmír František, Ing.

  Šarmír František, Ing.

  viac info
 • PURUS - Ing. Rastislav Čistý

  PURUS - Ing. Rastislav Čistý

  Rok vzniku vinárstva: 2009
  Rodinné vinárstvo Purus (v preklade z lat. „čistý“) vyrába kvalitné vína výhradne z hrozna, ktoré si sami dopestujeme. Hrozno prechádza šetrným lisovaním a následným technologickým spracovaním. Vďaka individuálnemu prístupu k jednotlivým odrodám si každá zachováva svoj odrodový charakter. Pri vínach rozlišujeme kvalitu podložia vinice, piesok, skala a hlina. Vyrábame 10 odrôd, z čoho najúspešnejší je Veltlín z piesku a z hliny.
  Raritou je Silvánske červené, tzv. Cyrifandl, ktorý sa už pestuje minimálne a vykazuje krásne lahodné a harmonické vína. O naše vinice sa staráme sami, vlastnou agrotechnikou.
  Purus tvoria manželia Klaudia a Rasťo Čistý, ktorý obaja sú štvrtou generáciou pokračovateľov vo vinárskej a vinohradníckej činnosti. Výsledkom sú čisté vína s prívlastkom „terroir“.
  Plocha obrábaných viníc: 8 ha

  viac info facebook www

prečítajte si

všetky novinky
 • Pozvánka na Deň otvorených pivníc®

  XIX. ročník

  čítať ďalej 17. 10. 2018
 • Jesenný prázdninový relax s polpenziou

  31.10.-4.11.2018

  čítať ďalej 15. 10. 2018
Slovakia Travel