Všetky podujatia pod jednou strechou

Všetky podujatia pod jednou strechou

  • 20. - 21. 11 2015
  • začiatok: 14:00 koniec: 21:00
  • Región Malokarpatskej vínnej cesty®

Opäť nastal ten jesenný čas, ktorý je typický pre november, pokiaľ však máte chuť a čas strávte jeho tretí víkend s malokarpatskými vinármi a prijmite pozvanie do najkrajších pivníc Malokarpatského regiónu.

Začiatok vínnej cesty, či Vášho putovania môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové ale aj typické ríbezľové vína, na ktoré sú devínčania hrdí, ale hlavne verní miestnej tradícii. Teší nás, že aj široké centrum Bratislavy otvára svoje pivničky, lebo pre mnohých je problém doprava, sem sa pohodlne dostanete hoci aj električkou. Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur – nájdete tu, okrem iných, pivnicu s fotografiami skvelých slovenských hercov, ktorí v tejto pivnici natáčali najznámejší film o vinohradníckej rodine Habdžovcov Červené víno. Najstaršou pivnicou je Renesančný vinohradnícky dom, ktorý už pred 500 rokmi prebúdzal v ľuďoch vo svojich kamenných pivniciach, chuť na dúšok vína.

Podujatie je však aj o moderných technológiách výroby vína, o vinárstvach, na ktoré sme hrdí a tešia nás správy zo sveta, o ich víťazných vínach, jedno z nich nájdete na opačnej strane vínnej cesty na okraji mesta Trnava. Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, ale aj o výnimočnej gastronómii a sprievodnom programe, kde sa v pivničkách strieda ľudová hudba, country, jazz, cimbalová muzika ale aj ethno – rock. V tento deň budú pre  účastníkov DOP otvorené aj najväčšie stredoeurópske pivnice Hradu Červený kameň s mimoriadnym výkladom histórie pivníc.

Mestečiek a obcí na tomto putovaní je 26, v každom z nich sú pre Vás otvorené brány 155-tich pivníc.

Archív / nasledujúce

November 2016