Všetky podujatia pod jednou strechou

Všetky podujatia pod jednou strechou

Malokarpatská vínna cesta na cestách

13. 7. 2018 / 17.00 – 19.00 V ZÁVAŽNEJ PORUBE NA LIPTOVE

14. 7. 2018 / 14.00 – 19.00 V SLOVENSKOM RAJI NA KLÁŠTORISKU


Letné mesiace sú určené na dovolenky a cestovanie – aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa malokarpatskí vinári rozhodli opustiť svoje vinárstva a predstaviť svoje vína na Liptove a Slovenskom Raji.

Prvá zastávka bude v piatok v Závažnej Porube v záhrade rodičovského domu Milana Rúfusa, v ktorom básnik vyrastal a „naladil“ ho na celý život. Milými a už tradičnými hosťami sú členovia Ľudového súboru Poludnica so svojim programom.

Druhá zastávka bude v sobotu na Kláštorisku – ktoré je označované aj ako srdce Slovenského Raja. Nachádza sa tu ruina kartuziánskeho kláštora z 13. storočia. Je to planina uprostred vodopádov, skál a rebríkov. Kláštor vybudovali mlčanliví kartuziánski mnísi. Na Kláštorisko sa dostanete za hodinku aj za pol dňa, záleží len na tom odkiaľ vyrazíte – v tento deň Vás tu však okrem zrúcanín kláštora bude čakať na bielych prestretých stoloch široká ponuka vín malokarpatských vinárov – osobne ho ponúkne Račianska vinotéka, Víno z Kamenného dvora , Vinkovič – vinohradníctvo a vinárstvo, Bočko víno, Pegas - Peter Gáži a syn, Vinárstvo Križanovič & Prievozník, Víno Hugo a Vinárstvo Stevino. Túto výnimočnú degustáciu sprevádza Ľudová hudba Laca Gardošíka. Pozývame a tešíme sa na stretnutie pri pohári studeného vína na dvoch výnimočných miestach Slovenska.