Všetky podujatia pod jednou strechou

Všetky podujatia pod jednou strechou

Otvorené pivnice na sv. Urbana® 2018 / St. Urban Day of Open Wine Cellars® 2018

 Predaj cez objednávkový formulár MVC sa ukončil 18. 5. Vstupenky zakúpite na predajných miestach, ktoré sú uvedené na našej stránke. Počet vstupeniek na podujatie je limitovaný.


Piatok od 14,00 – 21,00                         Sobota od 12,00 – 21,00

       

12. ročník Otvorených pivníc na sv. Urbana Vám ponúkne vína v 134 pivniciach od Devína cez Raču, Vajnory, Svätý Jur, Pezinok, Modru, Šenkvice až po Orešany. Otvorené pivnice môžete navštíviť v 25 obciach a mestách Malokarpatského regiónu. Napriek tomu, že niektorí z Vás, chodia na pivnice rok čo rok, stále majú čo objavovať – len v tomto roku pribudlo 16 nových pivníc, mnohé z nich s niekoľkostoročnou históriou. Vína v tomto období sú už hotové – ich potenciál čaká vo fľaši, na jeseň ste ich ochutnávali ešte ako mladé vína v čase ich zrodu. Veľa z nich má ocenenia z práve prebiehajúcich jarných výstav vína, ktorých je na Slovensku len počas jedného víkendu, hneď niekoľko. Práve na májových pivniciach vyhlasujeme Vinára roka na Malokarpatskej vínnej ceste, víťazné vína odporúčame ochutnať aj priamo u neho. A aké sú kritériá na získanie tohto zaslúžilého a hrdého ocenenia? Vinár sa musí zúčastniť najmenej 6 nominačných výstav do Národného salónu vín, ponúknuť na nich minimálne 5 vzoriek a  3 z nich musia získať najvyšší počet bodov.

Počas dvoch dní sa stretávate priamo s vinármi, ktorí sú hrdí nato, že ich vína dorobené z hrozna malokarpatských viníc, chutia nielen doma, ale i vo svete, o čom svedčia pribúdajúce správy o ocenených vínach z výstav, ktoré prekročili hranice Európy, môžeme otvorene povedať, že vína malokarpatských vinárov dostávajú kredit – svetové. Máte jedinečnú možnosť ich ochutnať práve od výrobcu v domácom prostredí a neraz v pivničke, ktorá prirástla vinárovi k srdcu ale i v modernom vinárstve, ktoré Vás očarí nielen skvelými vínami ale aj výnimočnou architektúrou.

Zážitok z tohto podujatia si v nijakom obchode k fľaši vína nekúpite, po ten si rok čo rok musíte prísť na Malokarpatskú vínnu cestu, a čo nové Vás čaká na tej májovej, ktorá svoje pivničky otvorí v piatok 25. mája?

            Veľké vína Malých Karpát z ročníka 2017, výborné kulinárske pochúťky – častokrát pripravené osobne vinárom, nebude chýbať hudba priamo v pivniciach, výstavy umelcov, či prehliadka majestátnych pivníc Hradu Červený kameň priamo s dcérou pivničného majstra hradu... čakajú Vás 2 dni skvelých vín a príjemných zážitkov v rozkvitnutom Malokarpatskom regióne.

                                                         

Vstupenka na tento jedinečný degustačný zážitok stojí 40,- Eur, v nej je však 20,- Eur bonus na nákup vín, ktoré Vám najviac chutili.