VMD – Vinárstvo Miroslav Dudo

Potočná 1
900 01 Modra - Harmónia

+421 903 451 534

info@vinodudo.sk

Miroslav Dudo vyznáva tradičné hodnoty. Miluje folklór, jeho degustácie sú osobité a úsmevné. 

V roku 2001 si založil vlastné vinárstvo. Vinárske korene však siahajú hlboko do rodinnej histórie. Tradícia bola síce prerušená socializmom, ale práve on bol prvý novodobý pokračovateľ tohto remesla v rodine. Nadviazal tak na bohaté tradície niekoľkých generácií svojich predkov.

Podľa slov Miroslava Duda sa kvalita hrozna vyššou úrodou nikdy nenahradí. Tak sa aj správa k svojim vinohradom. Dopraje im, čo potrebujú a aj keď niektorí vinohradníci tvrdia, že podsádzanie už rodiacej vinice je nerentabilné, má na to svoj názor. Všetky jeho vinice sú preto kompletne zazelenané a bez výpadku. Z dopestovaného hrozna vyrába víno, ktoré spája. Vďaka tomu sa zoznamuje s fantastickými ľuďmi a väčšina z nich sa stala jeho blízkymi priateľmi. Je to však aj záväzok. Nesmie ich sklamať, preto sa každý rok snažívyrobiť čo najlepšie víno.

Od prvej kampane pochopil, že je dôležité nielen vyrobiť dobré víno, ale ho aj odprezentovať. Aj preto spojil sily s partiou miestnych ľudí, ktorí vyznávajú tradície, neváhajú obetovať svoj voľný čas a počas degustácií prezentujú ľuďom to, čo im ich predkovia zanechali. Na umocnenie celkovej atmosféry sa vždy oblečie do pracovného kroja a sám si hovorí, že je folkloristický vinár.

Každý ročník sa snaží vyrobiť lepšie a lepšie vína, dotvárať to, čo vybudoval a posúvať sa stále ďalej. 

Celková produkcia: 75 000 fliaš

Vlastné a prenajaté vinohrady: 15 hektárovKategórie:
Vinár
Vinohradník

najbližšie podujatia

07.september.2024

Zistiť viac
15.november.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne