Projekt Vyčistenia okolia komunitného vinohradu Široké Vajnory

Pod hlavičkou Tesco prebieha aj projekt Vy rozhodujete, my pomáhame zameraný na podporu komunitných iniciatív, aktivít a projektov, ktoré sú prospešné v rámci všetkých regiónov po celom Slovensku . Program Vy rozhodujete, my pomáhame je dôležitou súčasťou Tesca, do ktorého sa môžu zapojiť všetky neziskové organizácie spĺňajúce podmienky pridelenia finančného grantu. Transparentnosť výberu zabezpečí výberová komisia a prebieha v spolupráci s Nadáciou Pontis.

Ako sme vás už v decembri 2021 informovali tak aj náš  Vajnorský vinohradnícky spolok sa zapojil do tejto aktivity

Prvé kolo už prebehlo a dobre ste nám držali palce, lebo sme postúpili do druhého kola.  Toto druhé kolo bude prebiehať vo všetkých obchodoch spoločnosti Tesco v období od 17. januára 2022 do 13.februára 2022 .

Pre náš spolok boli vybrané tieto predajne v regione č.73 :

  1. Obchod Tesco EXTRA Bratislava Zlaté piesky
  2. Obchod Tesco Expres Bratislava Slimák
  3. Obchod Tesco Expres Bratislava Račianska
  4. Obchod Tesco Expres Bratislava Jeséniova 

Pokiaľ urobíte nákup v niektorom z vyššie spomenutých obchodov, tak dostanete 1 hlasovací žetón a je na vás, ktorému projektu v danej predajni dáte svoj hlas.

Preto dovoľte, aby sme vám predstavili náš projekt: VYČISTENIE OKOLIA KOMUNITNÉHO VINOHRADU ŠIROKÉ

Začiatok projektu 
2022-03-01
Koniec projektu 
2022-08-31
Aké sú ciele, ktoré chcete projektom dosiahnuť?
Prvý rok sme sa venovali záchrane zanedbaného vinohradu v ďalšom roku by sme sa chceli venovať jeho okoliu, nakoľko do jeho blízkeho okolia ľudia nanosili smeti a urobili tam skládku odpadov, ktoré do prírody nepatria a pre veľkú blízkosť k vinohradu môže byť dokonca veľmi nebezpečná pre zdravie ľudí, ktorí užívajú plody z tohto vinohradu. Chceme odstrániť skládku odpadov z okolia vinohradu a urobiť tam miesto na stretávanie komunity a miesto na spoločenské akcie.
Aký prínos bude mať váš projekt pre okolie? Budete do projektu priamo zapájať aj dobrovoľníkov z okolia?
Výsledkom má byť čisté životné prostredie v súlade s prírodou, jej ochranou a využitie na oddych. Do projektu chceme zapojiť zelenú hliadku, dobrovoľníkov z firiem, škôl, alebo širšieho okolia. Ale aj členov spolku, či vinohradníkov, ktorí majú svoje vinohrady v blízkom okolí. Vyčistené okolie bude aj súčasťou plánovaného náučného chodníka o vinohradníctve. Chceme využívať aj databázu dobrovoľníkov, ktorí nám pomáhali v prvom roku záchrany Vajnorských vinohradov.
Ako budete propagovať projekt počas hlasovacej fázy?
Projekt budeme propagovať na našej webovej stránke, na našich sociálnych sieťach - Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Youtube. Plánujeme sa prihovárať k zamestnancom Tesca a urobiť pre nich prezentáciu nášho spolku a jeho činností. Urobíme výstavu fotiek z Vajnorských vinohradov v priestoroch nákupného centra OC Vajnoria a budeme sa prezentovať okoloudúcim zákazníkom predajne Tesco. Vytvoríme leták na propagáciu nášho projektu.
Ako budete propagovať projekt počas realizačnej fázy?
Projekt budeme propagovať na našej webovej stránke, na našich sociálnych sieťach - Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, Youtube. V danom období organizujeme v Komunitnom vinohrade spoločenské akcie, kde priamo chceme ľuďom odprezentovať naše úsilie o očistenie prírody od skládky odpadkov.
Prosím napíšte krátky pútavý text o svojom projekte tak, ako by ste ho chceli odprezentovať verejnosti (text bude umiestnený na hlasovacích zariadeniach a na webe k projektu).
Podporte miestny projekt na revitalizáciu zanedbaných Vajnorských vinohradov. Vráťme im zašlú slávu a vytvorme miesto pre aktívny odpočinok. Pomôžte nám zlikvidovať čierne skládky odpadu, ktoré sa nachádzajú v okolí Komunitného vinohradu Široké. Spolu pomôžeme prírode a príroda potom pomôže nám.
Odhadovaný počet dobrovoľníov, ktorí sa budú podieľať na projekte:
25
Ak budú dobrovoľníci zapojení do projektu, popíšte prosím čomu sa budú venovať.
Vyčistenie priestoru vedľa vinohradu od náletových drevín, divého malinčia a šípových kríkov v ktorých je nahádzané veľké množstvo pneumatík, stavebného odpadu a kopa rôzneho odpadu, ktorý do prírody nepatrí. Tento odpad vyzbierať a vynosiť do kontajnerov, ktoré budú následne odvezené.

Tak toto je náš projekt a plán. Budeme radi, keď nás podporíte a svojim vhodením žetónu do hlasovacieho zariadenia urobíte tak prvý krok k naplneniu tohto projektu. Súčasne chceme poďakovať Barbore Hullovej, programovej manažérke Nadácie Pontis, ktoré nám pomáhala na začiatku s registráciou a odovzdaním projektu. Nuž a v neposlednej rade aj Zuzane Horváthovej, ktorá nám pripravila veľmi peknú grafiku na propagáciu tohto nášho projektu

 

Návod ako hlasovať v projekte TESCO: ,,Vy rozhodujete, my pomáhame"

Postup hlasovania 

Tento postup platí iba v  období od 17. januára 2022 do 13.februára 2022 , kedy prebieha tento projekt.

Pre náš spolok boli vybrané tieto predajne v regione č.73 :

  • Obchod Tesco EXTRA Bratislava Zlaté piesky
  • Obchod Tesco Expres Bratislava Slimák
  • Obchod Tesco Expres Bratislava Račianska
  • Obchod Tesco Expres Bratislava Jeséniova

Takže stačí zájsť do niektorého z týchto obchodov TESCO a urobiť tam nákup. Množstvo nákupu nie je dôležité, lebo žetón získate aj pri nákupe iba jedného tovaru. 

Následne po nákupe zájdete buď k pokladni s obsluhou, alebo k samoobslužnej pokladni. Žetón vám vydá priamo obsluha pokladne, alebo v prípade samoobslužnej pokladne si ho zoberiete sami z krabičky žetónov, ktorá tam je položená.

Za jeden nákup prináleží jeden hlasovací žetón. Po získaní žetónu je potrebné nájsť hlasovací pultík, ktorý je umiestnený za pokladňami smerom k východu a vyzerá takto:

Ako vidieť rozhodujete sa medzi tromi projektami rôznych občianskych združení. Nás najviac poteší keď to bude práve náš, ktorý svojim hlasom podporíte. Na hlasovacom pulte pod príslušným projektom sa nachádza otvor, kam vložíte získaný žetón za váš nákup. Nám už zostáva iba čakať na výsledok vášho hlasovania,  a preto by sme vám chceli ešte na záver pripomenúť, prečo by sme to mali byť práve my, za koho by ste hlasovali:

Ďakujeme vám za každý váš hlas a veríme, že sa raz spolu stretneme vo vyčistených Vajnorských vinohradoch.

najbližšie podujatia

07.september.2024

Zistiť viac
15.november.2024

Zistiť viac
Dovolenka na slovensku

hlavní partneri

24-pay s.r.o.
POSONIUM Pharma s. r. o.
Framipek
DOXX stravné lísky
Bricol
Malé karpaty
TOI TOI & DIXI, s.r.o.

mediálni partneri

RTVS
Časopis vinotéka
Kam za vínom
Vinotéky & Vinárne